Kara za reklamę apteki na kuble na śmieci

PRAWO

Autor: wif.poznan.ibip.pl/ rynekaptek.pl   12-06-2017, 10:45

Kara za reklamę apteki na kuble na śmieci Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Decyzje Wielkopolskiego Inspektora Farmaceutycznego w zakresie nakładanych kar na przedsiębiorców za zakazaną reklamę aptek pokazują pomysłowość właścicieli aptek. Jednak takie pomysły spotykają się z reakcją inspekcji.

W maju 2017 roku WIF w Poznaniu nałożył karę 45 tys. zł na przedsiębiorcę, który wymyślił taki koncept: bezpośrednio przy lokalu swojej apteki uruchomiono sklep zielarsko-medyczny, którego szata graficzna jest identyczna jak ta, zastosowana w aptece. Ponadto uruchomienie tego sklepu było reklamowane Wielkie Otwarcie 19.09, Dla pierwszych 100 klientów bon o wartości 20 zł", co zdaniem WIF mogło skutkować utożsamianiem tego hasła z lokalem apteki.

Ponadto przedsiębiorca prowadził kolportaż ulotek, w tym zawierających nazwę apteki, godziny jej otwarcia, adres, logo oraz mapkę dojazdu wraz z  dołączoną do nich do nich informacją o cenach produktów, które można nabyć w aptece.

Inni przedsiębiorcy zostali ukarani po 4 tys. zł za m.in. umieszczanie na pojemnikach na śmieci znaków firmowych oraz informacji o prowadzonym punkcie aptecznym i aptekach.

Decyzje WIF 2017 pod adresem: http://wif.poznan.ibip.pl/public/?id=198612Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH