Kielce: trwa proces kontrolera NFZ. Wziął łapówkę od aptekarki?

PRAWO

Autor: gazeta.pl/ rynekaptek.pl   23-03-2017, 09:39

Kielce: trwa proces kontrolera NFZ. Wziął łapówkę od aptekarki? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Przed kieleckim sądem okręgowym trwa proces byłego urzędnika pionu kontroli Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Oskarżony przeprowadzał kontrole w aptekach. Jedna z farmaceutek przyznała się do wręczenia mu łapówki.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, byłe współpracownice oskarżonego zeznały przed sądem, że nic nie wiedziały o przyjmowanych przez niego łapówkach. Do wręczenia pieniędzy urzędnikowi zaś przyznała się jedna z właścicielek aptek. 

Oskarżony przeprowadzał kontrole w aptekach na terenie województwa świętokrzyskiego, m.in. pod kątem właściwego realizowania i ewidencjonowania recept oraz ich rozliczania z Funduszem.

Prokuratura ustaliła, że za tuszowanie nieprawidłowości ujawnionych podczas kontroli na receptach, urzędnik miał otrzymywać łapówki w wysokości od kilku do kilkunastu tysięcy zł.

Łapówki przyjmować miał także za pomoc w przyśpieszaniu zwrotu środków z NFZ za zrealizowane recepty oraz umożliwić przyznanie korzystnych kontraktów dla placówek medycznych, świadczących usługi zdrowotne w powiecie kieleckim.

Więcej: www.gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH