Kolejne wiadomości i wyjaśnienia spółki

PRAWO

Autor: Neuca/ rynekaptek.pl   04-08-2017, 10:09

Kolejne wiadomości i wyjaśnienia spółki NEUCA złożyła zawiadomienia o popełnieniu przestępstw

Od kilku miesięcy obserwujemy rozpowszechnianie w postaci wiadomości e-mail oraz publikowanie na różnego rodzaju forach internetowych szkalujących i nieprawdziwych informacji dotyczących spółki NEUCA S.A. - informuje firma i wyjaśnia.

5.NEUCA S.A. przeciwko Barbarze Sobczyk  o pozbawienie wykonalności tytułu wykonawczego na kwotę 1.500.000 zł
6. Dodatkowo, NEUCA złożyła doniesienia o popełnieniu przestępstw przez Barbarę i Rafała i Sobczyk, w wyniku czego toczą się dwa śledztwa w sprawie usiłowania doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem i fałszerstwa dokumentów.

W raporcie kwartalnym spółki poinformowaliśmy, że kwota 4,99 mln zł została wyłudzona przez byłego kontrahenta, którym byli Państwo Sobczyk. Mechanizm tego wyłudzenia opierał się na złożeniu przez Państwa Sobczyk przed Sądem nieprawdziwego oświadczenia, iż należności w stosunku do nich nie zostały uiszczone przez NEUCA. Wprowadzili oni tym samym Sąd w błąd. Na skutek tego uzyskali tytuły wykonawcze przeciwko NEUCA, wyłudzając na ich podstawie wskazaną kwotę. O powyższych przestępczych działaniach NEUCA zawiadomiła organy ścigania.

Zarówno postępowania przed sądem gospodarczym jak i postępowania karne wynikające z pozwów NEUCA zostały opisane w raporcie za I kw. br. i w ostatnim raporcie bieżącym. Zostaną one podsumowane w najbliższym raporcie półrocznym".

Jak informowaliśmy pod koniec czerwca br., do redakcji dotarła korespondencja od Rafała Sobczyka, w której pisał: "Staram się bezskutecznie dotrzeć do Państwa wskazując szereg nieprawidłowości może i nawet przestępstw, których wg mnie dopuściła się Grupa Neuca przez ostatnie 6 lat". 

Autor wiadomości wymienił m.in.: akceptację procederu eksportu i łańcucha odwróconego, wyłudzanie rabatu od producentów, działanie na szkodę inwestorów.

Neuca oceniła, że "biorąc pod uwagę toczące się postępowania zarząd spółki nie może komentować działań podejmowanych przez Państwo Sobczyk. Zgodnie z prawem wszystkie spory zostaną rozstrzygnięte na drodze sądowej".

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH