Komunikat w sprawie płatności dla śląskich aptek

PRAWO

Autor: NFZ, OIA Katowice/rynekaptek.pl   20-09-2010, 08:54

Komunikat w sprawie płatności dla śląskich aptek Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Śląski Oddział Wojewódzki NFZ przypomina, że wypłata refundacji cen leków i wyrobów medycznych podlegających refundacji jest dokonywana w terminie 15 dni po dacie otrzymania zestawienia refundacyjnego.

Prezes Śląskiej Izby Aptekarskiej Stanisław Piechula wyjaśnia, że wypłata refundacji dokonywana jest w terminie 15 dni po dacie otrzymania zestawienia refundacyjnego, czyli po dacie otrzymania przez SOW NFZ papierowej wersji zestawienia refundacyjnego.

Wcześniejsze przesłanie formy elektronicznej niż papierowej nie będzie miało wpływu na termin wypłaty. Jednak jeżeli w zestawieniu elektronicznym będą błędy, co należałoby także porównać z późniejszym dostarczeniem zestawienia elektronicznego niż papierowego, termin 15 dni będzie liczony po dacie dostarczenia poprawnej formy elektronicznej.

Termin 15 dni będzie liczony zawsze po dacie posiadania przez SOW NFZ poprawnych wersji obu zestawień.

Jak stwierdza prezes Piechula, zmiana określania dnia wypłaty jest wynikiem kontroli NIK i postawienia zarzutu, że dochodzi do dyskryminacji aptek przy wypłacaniu wszystkim refundacji w jednakowym terminie, zarówno tym którzy złożyli wcześniej jak i tym, którzy złożyli później.

Treść komunikatu: www.nfz-katowice.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH