Kraków: sprawa Janosikowej została umorzona

PRAWO

Autor: PAP/rynekaptek.pl   19-11-2009, 10:30

Kraków: sprawa Janosikowej została umorzona Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Krakowski sąd umorzył w czwartek (19 listopada) sprawę lekarki Ilony Rosiek-Koniecznej, która wypisywała bezpłatne recepty dla bezdomnych.

Sąd umorzył sprawę ze względu na znikomą szkodliwość społeczną czynu, o który lekarka została oskarżona. Podkreślono fakt, że Ilona Rosiek-Konieczna kierowała się szczerą i bezinteresowną chęcią niesienia pomocy bezdomnym i najbiedniejszym.

Lekarka była oskarżona o to, że od grudnia 1998 r. do grudnia 1999 r. wystawiła, łamiąc prawo, ponad 2 tys. w pełni refundowanych recept dla inwalidów wojennych. Tym samym doprowadziła NFZ do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, wyłudzając ponad 101 tys. zł.

„Janosikowa” - jak media nazwały lekarkę – przed sądem przyznała się do wypisywania bezdomnym bezpłatnych recept, ale zaprzeczyła, by robiła to w celu wyłudzenia pieniędzy.

Ze względu na motywy, jakimi się kierowała, prokuratura wniosła o nadzwyczajne złagodzenie kary i wymierzenie jej kary 12 miesięcy ograniczenia wolności w postaci obowiązku pracy na rzecz Fundacji, w której już działa. Obrońcy chcieli uniewinnienia oskarżonej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH