Krosno: odroczono proces za wyłudzenie pieniędzy za refundację

PRAWO

Autor: nowiny24.pl/rynekaptek.pl   13-04-2011, 13:02

Trzech lekarzy, właściciel i kierownik hurtowni leków, przedstawiciel handlowy firmy farmaceutycznej oraz właściciele aptek odpowiadają za wyłudzenie w sumie blisko 2 mln zł refundacji z NFZ.

Proces w tej sprawie, który miał się rozpocząć w Sądzie Okręgowym w Krośnie w czwartek (14 kwietnia), został odroczony ze względu na nieobecność jednego z 14 oskarżonych.

Terminu nowej rozprawy nie wyznaczono. Będzie on zależeć od opinii biegłego, który ma ocenić, kiedy oskarżony będzie mógł stawić się w sądzie. Z dostarczonych dokumentów wynikało, że jest po operacji  - informuje portal nowiny24.pl.

Akt oskarżenia obejmuje 14 osób, mieszkańców Podkarpacia. Grozi im do 8 lat więzienia. Zdaniem prokuratury działali jako grupa przestępcza, a proceder trwał prawie trzy lata (od marca 2002 do stycznia 2005 roku).

Wśród oskarżonych są trzej lekarze, którzy w tamtym czasie pracowali w Podkarpackim Ośrodku Onkologicznym w Brzozowie. Wypisywali oni recepty na Lucrin Depot 11,25 mg, bardzo drogi lek stosowany w leczeniu zaawansowanego raka.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH