Lekarze zostaną wyposażeni w zawodowe "dowody osobiste"

PRAWO

Autor: RCL/ rynekaptek.pl   18-07-2017, 12:27

Lekarze zostaną wyposażeni w zawodowe "dowody osobiste" Prawo wykonywania zawodu w formie karty w przyszłości stanowić będzie jednocześnie Kartę Specjalisty Medycznego (KSM)

W Dzienniku Ustaw opublikowano projekt nowelizacji ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty. Zmiana przewiduje wprowadzenie kart poliwęglanowych, które zastąpią dotychczasowe papierowe dokumenty prawa wykonywania zawodu lekarza.

Nowelizacja wprowadza m.in. zasady zastąpienia papierowej wersji dotychczasowego dokumentu "prawo wykonywania zawodu lekarza" i "prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty" nowymi dokumentami w formie kart poliwęglanowych o wymiarach i zabezpieczeniach podobnych do dowodu osobistego.

Prawo wykonywania zawodu w takiej formie w przyszłości stanowić będzie jednocześnie Kartę Specjalisty Medycznego (KSM), a zatem powinno umożliwiać identyfikację i uwierzytelnianie pracownika medycznego. Wiąże się z tym konieczność wyposażenia dokumentu w mikroprocesor lub inny nośnik danych, który umożliwi mu przypisanie funkcjonalności podpisu elektronicznego.

Więcej: https://legislacja.rcl.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH