Leki na potencję ze gipsem w składzie

PRAWO

Autor: TVN24/rynekaptek.pl   28-07-2017, 10:45

Leki na potencję ze gipsem w składzie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Farmaceuci szacują, że nawet co siódmy pacjent trafia do szpitala z powodu zażycia niewłaściwych leków. Analizy wykazują, że niektóre preparaty zawierały zwykły gips, jeszcze inne toksyczny arszenik.

Główny Inspektorat Farmaceutyczny bije na alarm - nielegalne leki zalewają polski rynek - pisze portal TVN24.

Paweł Trzciński, rzecznik GIF wskazał, że w Internecie znajduje się nawet od połowy do nawet 80 procent leków sfałszowanych. Mimo to, jak zaznaczył, chętnych nie brakuje. W sieci kupuje się zwykle podrabiane tabletki na potencję, tanie antybiotyki bez recepty, a nawet leki na raka.

Podinspektor Piotr Tałałaj z Izby Administracji Skarbowej w Warszawie wyjaśnił, że podróbki z lekami nie mają nic wspólnego i zamiast pomóc mogą zabić: - W środku możemy znaleźć truciznę, na przykład arszenik – powiedział.

- Analiza często wskazywała na to, że środki na potencję to był na przykład zwykły gips – dodał podkomisarz Robert Opas z Komendy Głównej Policji.

Aptekarze szacują, że nawet co siódmy pacjent trafia do szpitala z powodu zażycia niewłaściwych leków.

Podrażnienia przewodu pokarmowego, ból brzucha, złe samopoczucie, poważne uszkodzenia narządowe, powodujące poważną niewydolność wątroby - to niektóre z zagrożeń wynikające z zażycia niewłaściwych leków.

Więcej: http://www.tvn24.pl/

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH