Leszno: e-recepta nielegalna?

PRAWO

Autor: Głos Wielkopolski/rynekaptek.pl   18-03-2011, 09:08

Leszno: e-recepta nielegalna? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W Lesznie i powiecie leszczyńskim ma zostać wdrożony program pilotażowy e-recepty. Problem polega jednak na tym, że z punktu widzenia polskiego prawa e-recepta jest nielegalna.

Jak informuje Głos Wielkopolski, wczoraj ( czwartek, 17 marca) leszczyńscy lekarze i farmaceuci spotkali się przedstawicielami Centrum Systemu Informacyjnego Ochrony Zdrowia, którzy odpowiadają m.in. za wdrożenie pilotażowego systemu e-recepty w powiecie leszczyńskim. 

W trakcie spotkania aptekarze i lekarze z Leszna tłumaczyli, że nie mogą wystawić e-recepty nawet w ramach programu pilotażowego, ponieważ zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem recepta musi mieć formę dokumentu pisanego, który zawiera właściwe pieczęcie. Tymczasem e-recepta nie spełnia tych wymogów formalnych i dlatego w oparciu o nią nie można sprzedawać leków. 

Ostatecznie program pilotażowy e-recepty w Lesznie i powiecie leszczyńskim będzie wyglądał tak, że pacjenci tak jak do tej pory będą chodzić do apteki z receptami papierowymi, zaś farmaceuci będą dodatkowo wprowadzać dane o leku i pacjencie do systemu elektronicznego. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH