Likwidacja laboratorium, w którym produkowano metamfetaminę

PRAWO

Autor: PAP/rynekaptek   19-07-2017, 10:25

Likwidacja laboratorium, w którym produkowano metamfetaminę Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Policjanci z CBŚP zlikwidowali laboratorium funkcjonujące w jednym z mieszkań w Bogatyni, w którym była wytwarzana metamfetamina. W sprawie zatrzymano podejrzanego o produkcję tego narkotyku.

Na wniosek prokuratury zabezpieczono majątek o wartości 2,5 mln zł, który mógł pochodzić z handlu metamfetaminą.

Śledztwo dotyczące produkcji środków odurzających na znaczną skalę prowadzi Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu.

W wyniku tego śledztwa zlikwidowano w Bogatyni laboratorium, w którym produkowano metamfetaminę. Jak podała w środę w komunikacie prasowym Prokuratura Krajowa, lina produkcyjna i urządzenia służące do wytwarzania narkotyku były zainstalowane w jednym z mieszkań w Bogatyni.

- W lokalu zatrzymany został mężczyzna, który wytwarzał znaczne ilości środków odurzających - podała Prokuratura Krajowa. Podejrzany usłyszał zarzuty dotyczące produkcji i sprzedaży narkotyków. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu go na trzy miesiące.

Na wniosek prokuratury zabezpieczono pieniądze i majątek wartości ponad 2,5 mln zł, które mogły pochodzić z handlu metamfetaminą. Zablokowano również wypłatę miliona złotych.

- Osobom powiązanym rodzinnie z podejrzanym o produkcję narkotyków prokurator przedstawił zarzuty dotyczące prania brudnych pieniędzy - podała Prokuratura Krajowa. 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH