Lublin: prof. Starosławska otrzyma odszkodowanie za zwolnienie z pracy

PRAWO

Autor: wyborcza.pl/rynekaptek.pl   11-05-2017, 10:16

Lublin: prof. Starosławska otrzyma odszkodowanie za zwolnienie z pracy Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Profesor Elżbieta Starosławska, była dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, otrzyma 37,5 tys. zł odszkodowania za bezzasadne zwolnienie z pracy - zdecydował sąd 10 maja 2017 roku. Władze województwa zapowiadają złożenie apelacji od wyroku.

Prof. Starosławska została zwolniona ponad rok temu. Władze województwa lubelskiego, któremu podlega COZL, najpierw dostarczyły szefowej placówki wypowiedzenie, ale następnie zdecydowały się zamienić je na dyscyplinarkę. Chodziło m.in. o powiązania Starosławskiej z firmą, która wygrywała przetargi na dostawę leków do szpitalnej apteki - informuje Gazeta Wyborcza.

Była dyrektor COZL wniosła pozew do sądu pracy. Domagała się przywrócenia na stanowisko. Sąd uznał, że została zwolniona bezzasadnie, jednak do pracy nie wróci. W opinii sądu taki krok, ze względu na konflikt prof. Starosławskiej z marszałkiem, wywołałby wiele problemów w lecznicy.

Jak zapewnia Beata Górka, rzeczniczka marszałka, środowy wyrok nie kończy sprawy, ponieważ w ocenie samorządu województwa lubelskiego istnieją przesłanki do złożenia apelacji. I tak się zapewne stanie.

Więcej: www.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH