Lublin: wyrok ws. Elżbiety Starosławskiej zapadnie 10 maja

PRAWO

Autor: Kurier Lubelski/rynekaptek.pl   27-04-2017, 15:38

Lublin: wyrok ws. Elżbiety Starosławskiej zapadnie 10 maja Wkrótce zakończy się proceces prof. Starosławskiej

Przed lubelskim sądem pracy odbyła się 26 kwietnia ostatnia rozprawa w procesie, w którym prof. Elżbieta Starosławska domaga się przywrócenia jej na stanowisko dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej w Lublinie – podaje Kurier Lubelski.

Zarząd województwa zdecydował o jej dyscyplinarnym zwolnieniu 22 marca 2016 r. po kontroli, jaką przeprowadzili audytorzy marszałka.

Okazało się, że dyrektor była zatrudniona przez koncern farmaceutyczny Roche, dla którego prowadziła badania kliniczne i od którego otrzymywała wynagrodzenie - pisze Kurier.

Ta sama firma pięć razy wygrała przetarg na dostarczanie leków do apteki w Centrum Onkologii. Miała zarobić na tym prawie 16 mln zł.

Audytorzy stwierdzili, że swoim działaniem szefowa onkologii naruszyła przepisy ustawy antykorupcyjnej i o zamówieniach publicznych.

Elżbieta Starosławska miała zostać przesłuchana na środowej (26 kwietnia) rozprawie, jednak nie mogła się pojawić z powodów osobistych.

Pełnomocnik oskarżonej zaproponował, iż z tego względu, że prof. Starosławska już zeznawała, „nie ma sensu przedłużać postępowania”.

Sąd przychylił się do tego wniosku i zarządził wygłoszenie mów końcowych. Według postanowienia Sądu, wyrok w tej sprawie zapadnie 10 maja 2017 roku.

Więcej: http://www.kurierlubelski.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH