Ludzie listy piszą...

PRAWO

Autor: OIA Katowice/rynekaptek.pl   16-03-2011, 09:31

Ludzie listy piszą... Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Śląski samorząd aptekarski zwrócił się do Rzecznika Praw Pacjenta w sprawie nieprawidłowości przy realizacji recept. RPP doradził przeszkolenie lekarzy.

„W odpowiedzi na Pana kolejne pisma uprzejmie informuję, iż w przedmiotowej sprawie Biuro Rzecznika Praw Pacjenta skierowało wystąpienie do Pana Jacka Kozakiewicza, Prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej Śląskiej Izby Lekarskiej w Katowicach odnośnie przeprowadzenie szkoleń dla lekarzy mającego na celu prawidłowe wystawianie recept” – informuje rzecznik Krystyna Kozłowska.

Informuje także, iż inne pismo zostało skierowane do Jacka Paszkiewicza, prezesa NFZ o zajęcie stanowiska odnośnie prawidłowości rozliczeń oddziału Funduszu w Katowicach z aptekami na terenie województwa Śląskiego. Wystąpienie zostało także skierowane do Minister Zdrowia, Ewy Kopacz.

Jak ocenia Stanisław Piechula, prezes Śląskiej Izby Aptekarskiej, taka forma „rozwiązania” problemu kończy de facto wymianę korespondencji z Rzecznikiem Praw Pacjenta w sprawie łamania ustawowych praw pacjentów przy realizacji recept na leki refundowane.

„Nie chodzi nam o upominanie czy szkolenie lekarzy, którzy wystawiają recepty tak jak zawsze wystawiali (choć często mogliby to robić staranniej). To NFZ łamie prawa pacjentów zmuszając apteki do odmawiania realizacji recept z nieznaczącymi błędami formalnymi” – komentuje decyzje RPP prezes Piechula.

Zaznacza, że skargi farmaceutów nie odnosiły się tylko do regionu śląskiego, ale do problemu istniejącego w skali ogólnokrajowej.

Więcej: http://www.katowice.oia.pl/wpisy-act-more-id-3987.html
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH