„Manipulowanie treścią uzasadnień sądowych szansą dla sieci aptecznych?”

PRAWO

Autor: Piotr Sędłak/ rynekaptek.pl   20-11-2017, 14:47

„Manipulowanie treścią uzasadnień sądowych szansą dla sieci aptecznych?” Wyciągnięcie z treści wyroku NSA wniosku, jakoby Sąd ten niejako „zalegalizował” prowadzenie aptek ponad 1%-owy próg koncentracji jest umyślnym przekłamaniem - ocenia radca prawny, Piotr Sędłak

W wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 20 lipca 2017r., sygn. II GSK 1414/16, w żadnym miejscu nie dokonano wykładni antykoncentracyjnych przepisów Prawa farmaceutycznego, o których mowa w art. 99 ust. 3 pkt. 2 i 3 p.f. - zauważa Piotr Sędłak.

Tytułem uzupełnienia warto wskazać, że w żadnym miejscu wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 20 lipca 2017r., sygn. II GSK 1414/16, Sąd ten nie stwierdził, że przejście zezwolenia z art. 494 § 2 k.s.h. dopuszczane jest pomimo progów antykoncentracyjnych. Twierdzenie przeciwne jest równoważne z mówieniem nieprawdy. Na marginesie należy dodać, że NSA w w/w wyroku oddalił skargę kasacyjną sieci aptecznej, uznając ją za całkowicie bezpodstawną. Nie pierwszy raz zresztą.

Patrz także: http://www.rynekaptek.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH