Marek Tomków: aparat państwowy im nie odpuści

PRAWO

Autor: DGP/rynekaptek.pl   23-03-2017, 10:28

Marek Tomków: aparat państwowy im nie odpuści Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

21 marca br. zastępca prokuratora generalnego, Robert Hernand skierował pismo do wszystkich prokuratur regionalnych w kraju, w którym wskazuje, że śledczy muszą w większym stopniu zaangażować się w zwalczanie procederu odwróconego łańcucha dystrybucji – podaje DGP.

Chodzi o zaangażowanie nie tylko w ramach przysługujących śledczym uprawnień wynikających z przepisów procedury karnej, lecz także w sferze administracyjnej.

„Przepis art. 103 ust. 1 pkt 2 prawa farmaceutycznego przewiduje obligatoryjne cofnięcie zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej, jeżeli apteka naruszyła art. 86a prawa farmaceutycznego, który wprowadza zakaz odwróconego łańcucha dystrybucji, czyli zakaz zbywania produktów leczniczych przez aptekę ogólnodostępną lub punkt apteczny hurtowni farmaceutycznej, innej aptece ogólnodostępnej lub innemu punktowi aptecznemu” – przypomina w piśmie śledczym prokurator Hernand.

Dalej uzupełnia: „Postępowania takie może zainicjować lub zgłosić w nich udział prokurator na zasadach ogólnych, w oparciu o przepisy kodeksu postępowania administracyjnego”.

– To świetna wiadomość – cieszy się wiceprezes NRA, Marek Tomków. Jego zdaniem, ci, którzy wywożą leki, będą w końcu wiedzieli, że aparat państwowy im nie odpuści.

Jak zauważył, dotychczas bardzo niewielu śledczych miało pojęcie o odwróconym łańcuchu dystrybucji, przez co ich współpraca z inspektorami farmaceutycznymi była niedoskonała.

Więcej: http://serwisy.gazetaprawna.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH