Marek Twardowski: chcemy programu terapeutycznego dla chorych na łuszczycę

PRAWO

Autor: PAP, KL/rynekaptek.pl   26-10-2010, 08:31

Marek Twardowski: chcemy programu terapeutycznego dla chorych na łuszczycę Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wiceminister zdrowia Marek Twardowski potwierdza, że resort jest zainteresowany wprowadzeniem programu terapeutycznego dla ciężko chorych na łuszczycę.

Minister potwierdza nasze zapowiedzi dotyczące uruchomienia programu terapeutycznego dla ciężko chorych na łuszczycę.

Jak poinformował portal rynekzdrowia.pl prof. Andrzej Kaszuba, krajowy konsultant w dziedzinie dermatologii, w ciągu trzech miesięcy powinien być gotowy program z wykorzystaniem leków biologicznych dla ciężko chorych z łuszczycowym zapaleniem stawów. Za pół roku ma być przygotowana podobna propozycja nowoczesnej terapii u ciężko chorych z łuszczycą zwykłą.

- Przy NFZ zostanie powołany zespół koordynujący złożony zarówno z dermatologów jak i reumatologów odpowiedzialny za kwalifikację chorych do terapii - podkreśla Marek Twardowski. Do leczenia będą kwalifikowane przypadki z ciężkim przebiegiem choroby, częstymi jej nawrotami, w leczeniu których inne metody terapii zawiodły.

Jak zapowiada resort zdrowia, jeszcze w tym tygodniu zorganizowane będzie spotkanie poświęcone programowi z udziałem przedstawicieli NFZ, konsultanta krajowego w dziedzinie dermatologii oraz przedstawicieli ministerstwa. Marek Twardowski podkreśla jednak, że wdrożenie programu terapeutycznego w praktyce może potrwać od kilku do kilkunastu miesięcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH