MZ: hurtownia nie może dalej zlecać powierzonych jej zadań

PRAWO

Autor: RCL/ rynekaptek.pl   22-02-2021, 09:02

MZ: hurtownia nie może dalej zlecać powierzonych jej zadań Minister zdrowia przygotował projekt nowelizacji rozporzadzenia, by rozwiać wątpliwości, kto jest właścicielem szczepionek Fot. ShutterStock Data dodania: 19 grudnia 2022

Resort zdrowia proponuje zabieg legislacyjny, który powinien rozwiać wszelkie wątpliwości natury prawnej co do posiadania mandatu do prowadzenia dystrybucji szczepionki przeciw COVID-19 przez rządową Agencję Rezerw Strategicznych. Przygotował nowelizację.

W ocenie projektodawcy projekt nie wywrze bezpośredniego wpływu na mikro-, małych ani średnich przedsiębiorców. Ewentualny wpływ projektu na te kategorie podmiotów może wystąpić pośrednio przez np. to, że będą zobligowane do poddania się ewentualnej weryfikacji warunków dokonywanej dystrybucji szczepionki przeciw COVID-19. Szpitale czy podmioty wykonujące działalność leczniczą nie należą do kategorii przedsiębiorstw małych, średnich, ani tym bardziej w skali mikro.

O ile część hurtowni farmaceutycznych, które co do zasady posiadają wyłączność na transport produktów leczniczych, w tym będących immunologicznymi produktami leczniczymi szczepionek, zalicza się np. do małych czy średnich przedsiębiorstw, o tyle wpływ taki może wystąpić, jeżeli weryfikacja, o której mowa wyżej, faktycznie w stosunku do nich wystąpi.

Więcej: https://legislacja.rcl.gov.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH