MZ: projekt noweli o świadczeniach będzie gotowy za kilka dni

PRAWO

Autor: PAP/rynekaptek.pl   20-10-2017, 15:20

MZ: projekt noweli o świadczeniach będzie gotowy za kilka dni Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Już za kilka dni będzie dostępny projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej - zapowiedział w piątek, 20 października minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Pytany o to, kiedy będzie znana treść projektu nowelizacji ustawy, minister zdrowia odpowiedział, że w tej chwili trwają prace techniczne.

- Stały Komitet (Rady Ministrów) dokonał poprawek w pierwotnym projekcie. Więc myślę, że to jest kwestia kilku dni, kiedy ten projekt będzie dostępny - powiedział.

Szef resortu podkreślił, że projekt, w stosunku do pierwotnej wersji "wersji został skrócony praktycznie do tego jednego tematu".

 - Zasadniczo sprowadza się ten projekt do dwóch regulacji. Jedna dotyczy ścieżki dochodzenia do 6 proc. PKB na zdrowie, zaczynając od roku 2018 z tempem plus-minus 0,2 proc. rocznie. Druga regulacja tam zawarta, to jest delegacja dla ministra zdrowia, aby corocznie wydawał rozporządzenie w sprawie tego, co powinno być w szczególny sposób przedmiotem zainteresowania i w efekcie dotacji budżetowej do NFZ - powiedział.

W czwartek Komitet Stały Rady Ministrów zarekomendował rządowi przyjęcie projektu noweli ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, który przewiduje systematyczny wzrost nakładów na ochronę zdrowia do 6 proc. PKB w 2025 r. W 2018 r. na ochronę zdrowia będzie przeznaczone 4,67 proc. PKB.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH