MZ znosi obowiązek reglamentowania leków Arechin i Plaquenil

PRAWO

Autor: Dziennik MZ/rynekaptek.pl   01-09-2020, 09:31

MZ znosi obowiązek reglamentowania leków Arechin i Plaquenil Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Minister Zdrowia opublikował obwieszczenie z 31 sierpnia 2020 roku uchylające obwieszczenie z 1 kwietnia 2020 roku w sprawie ograniczenia w ordynowaniu i wydawaniu produktów leczniczych na jednego pacjenta. Obwieszczenie dotyczy leków: Arechin i Plaquenil.

Zgonie z publikowanym obwieszczeniem, "od dnia 1 września 2020 r. znosi się ograniczenia w ordynowaniu i wydawaniu produktów leczniczych na jednego pacjenta określone obwieszczeniem Ministra Zdrowia z dnia 1 kwietnia 2020 r. w sprawie ograniczenia w ordynowaniu i wydawaniu produktów leczniczych na jednego pacjent".

Obwieszczenie z 1 kwietnia br. dotyczyło obowiązku przestrzegania reglamentacji leków Arechin oraz Plaquenil. 

Powyższe leki mogły być ordynowane i wydawane w aptece ogólnodostępnej lub punkcie aptecznym tylko w ściśle określonych jednostkach chorobowych. Ograniczona została także ilość w wydawaniu opakowań na jednego pacjenta.

Lek Arechin mógł być ordynowany i wydawany wyłącznie z odpłatnością refundacyjną 30%, natomiast lek Plaquenil, mógł być wydany z odpłatnością 100% z zastrzeżeniem przypadków co do których Minister Zdrowia wydał zgodę na refundację dla indywidualnego pacjenta.

Więcej: http://dziennikmz.mz.gov.pl/

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH