Na medyczną marihuanę jeszcze poczekamy

PRAWO

Autor: rp.pl/ rynekaptek.pl   22-11-2017, 09:28

Na medyczną marihuanę jeszcze poczekamy Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Projekt rozporządzenia w sprawie wzoru wniosku o dopuszczenie do obrotu medycznej marihuany wciąż jest w konsultacjach. To oznacza brak przepisów o dopuszczeniu jej do obrotu, a zatem pacjenci jeszcze poczekają - informuje "Rzeczpospolita".

- Brak chętnych do dystrybucji medycznej marihuany wynika m.in. z braku rozporządzenia w sprawie szczegółowego zakresu danych i wykazu dokumentów objętych wnioskiem o jej dopuszczenie do obrotu, projekt jest wciąż procedowany. Dopiero po jego publikacji i upływie kilku miesięcy będzie można ocenić zainteresowanie - ocenia dla "Rz" Juliusz Krzyżanowski, adwokat z kancelarii Baker & McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy.

- Jak zawsze przy okazji zmian wprowadzających zupełne nowości, potrzeba czasu, by potencjalni zainteresowani przyzwyczaili się do istnienia nowych przepisów. Blokadę może stanowić dotychczasowa penalizacja posiadania produktów pochodnych konopi. Należy jednak pamiętać, że czym innym jest surowiec do sporządzania leków z pozwoleniem na dopuszczenie do obrotu - dodaje.

Na stygmatyzację leków narkotycznych w Polsce zwraca również uwagę Mariusz Politowicz z NRA: - Nawet ja, farmaceuta z prawie 30-letnim stażem pracy, biorąc do ręki tzw. receptę narkotyczną, mam wewnętrzne obawy przed jej realizacją, bo wiem, że będę kontrolowany w sposób szczególny.

Więcej: http://www.rp.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH