NFZ: informacje o receptach zablokowanych będą dostępne on-line

PRAWO

Autor: NIA/rynekaptek.pl   30-09-2010, 14:11

NFZ: informacje o receptach zablokowanych będą dostępne on-line Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Narodowy Fundusz Zdrowia powiadamia, że od 1 października br. informacje o receptach zablokowanych na terenie całego kraju będzie udostępniał dla aptek w rejestrze recept zablokowanych w trybie on-line.

Przedmiotowy regestr daje również możliwość pobierania plików zawierających zablokowane numery recept. Proces zasilający repozytorium uruchamiany jest raz dziennie i po godzinie 22:00 informacja o blokadzie jest widoczna dla aptek.

Datą wycofania z obrotu zakresu numerów recept, jest data dnia następnego po dacie blokady dostępnej w plikach pobieranych ze wskazanego repozytorium, a nie jak dotychczas data ustanowienia blokady w poszczególnych OW NFZ.

Prezes NFZ informuje, że od 1 października br. będzie to jedyne źródło, dzięki któremu Fundusz będzie wywiązywał się z obowiązku przekazywania w formie elektronicznej informacji o zablokowanych numerach recept wszystkim aptekom.

Tym samym oddziały wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia zostały zobowiązane do zamieszczenia na stronach internetowych (dnia 31 września br.) odnośnika kierującego do rejestru recept zablokowanych:

http://recepty.nfz.gov.pl/ap-rzrl

wraz z informacją, że jest to jedyny ogólnopolski rejestr recept wycofanych z obrotu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH