NFZ: jak sprawozdać receptę z nowopowstałych punktów

PRAWO

Autor: GOIA/ rynekaptek.pl   29-09-2017, 12:36

NFZ: jak sprawozdać receptę z nowopowstałych punktów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pomorski Odział Wojewódzki NFZ w Gdańsku wydał komunikat skierowany do aptek i świadczeniodawców posiadających umowę z POW Funduszu. Dotyczy on realizacji recept otrzymanych z nowo powstałych punktów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

NFZ wskazuje w piśmie, że w związku z wejściem w życie od 1 października 2017 r. systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej zmianie uległa organizacja punktów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Fundusz wyjaśnia, iż w przypadku recept pojawiających się w pierwszych dnia października br., z nowo powstałych punków nocnej i świątecznej opieki chorych, może wystąpić rozbieżność pomiędzy NPWZ lekarza zakodowanym lub nadrukowanym na recepcie, a tym występującym na pieczątce.

W takiej sytuacji apteka powinna w komunikacie elektronicznym do Funduszu, sprawozdać NPWZ znajdujący się na pieczątce lekarza, zgodnie z zapisem § 16 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia ws. recept lekarskich:

„Jeśli na recepcie wpisano w sposób nieczytelny lub niezgodny z rozporządzeniem dane dotyczące osoby uprawnionej (NPWZ) lub świadczeniodawcy (REGON), osoba wydająca może określić te numery na podstawie posiadanych informacji, a następnie umieścić je na rewersie recepty, jak i w komunikacie elektronicznym przekazywanym do oddziału wojewódzkiego Funduszu.”

Tak zrealizowana przez aptekę recepta będzie podlegać refundacji.

 Więcej: http://goia.org.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH