NFZ Łódź rozwiązuje umowę z kolejną apteką. Teraz w Radomsku

PRAWO

Autor: spotradomsko.pl, NFZ/ rynekaptek.pl   11-12-2020, 09:33

NFZ Łódź rozwiązuje umowę z kolejną apteką. Teraz w Radomsku Fundusz wymienił apteki, które mogą w tym mieście realizować recepty na refundowane leki (fot. Pixabay)

W Krajowym Rejestrze Zezwoleń na Prowadzenie Aptek prowadzonym przez Łódzkiego WIF zamieszczono informację o tym, że wygasło zezwolenie na prowadzenie apteki „Dr Max” przy ul. Jagiellońskiej 8 w Radomsku - poinformował łódzki oddział NFZ.

"Ustały zatem podstawy prawne do realizacji recept na leki refundowane w tej aptece" - dodał Wydział Gospodarki Lekami łódzkiego NFZ.

Fundusz wymienił apteki, które mogą w tym mieście realizować recepty na refundowane leki.

"Aktualnie prowadzimy techniczne czynności, by zakończyć umowę z apteką Dr Max w Radomsku" - poinformowała serwis spotradomsko.pl rzeczniczka NFZ oddziału łódzkiego, dodając, że jest to efektem zajęcia stanowisk przez stronę umowy oraz organy farmaceutyczne.

- Sprawa jest złożona i niejednoznaczna pod względem prawnym. Chcemy ją wyjaśnić rzetelnie i kompleksowo, po to, aby prawidłowo rozliczyć umowę z apteką - powiedziała.

Wcześniej do podobnej sytuacji doszło w Kamieńsku, również w województwie łódzkim.

W opinii WIF w sprawie doszło do przekroczenia limitu 1 procenta, dlatego inspektor farmaceutyczny zdecydował o cofnięciu zezwolenia na prowadzenie apteki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH