Nie miał pieniędzy, więc postanowił je zdobyć w aptece. Z nożem w ręku

PRAWO

Autor: Policja Rawa Mazowiecka   10-05-2021, 15:02

Nie miał pieniędzy, więc postanowił je zdobyć w aptece. Z nożem w ręku Złodziej próbował okraść aptekę (fot. Pixabay)

4 maja 2021 roku przed godziną 17.00 do jednej z aptek w Rawie Mazowieckiej wszedł zamaskowany mężczyzna. Jest już w rękach policji.

Kryminalni z rawskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napad na aptekę w Rawie Mazowieckiej. 33-latek trzymając w ręce nóż chciał ukraść pieniądze. Za taki czyn grozi kara nawet do 15 lat więzienia.

4 maja 2021 roku przed godziną 17.00 do jednej z aptek w Rawie Mazowieckiej wszedł zamaskowany mężczyzna. Pracownica apteki wraz z właścicielem rozkładała leki na zapleczu, gdy usłyszała charakterystyczny dzwonek świadczący o otwarciu drzwi do apteki.

Po chwili zauważyła mężczyznę, który wszedł za ladę trzymając w ręce trzymał nóż.

Właściciel natychmiast zareagował na obecność intruza. Pomiędzy mężczyznami wywiązała się wymiana ciosów i szarpanina, po której sprawca wybiegł z apteki. Nie udało mu się ukraść pieniędzy.

W trakcie starcia napastnik nie użył noża, który trzymał w ręce.

Sprawą zajęli się kryminalni. Policjanci wytypowali mężczyznę, który mógł być sprawcą napadu. Po dwóch dniach zaskoczony 33-letni mieszkaniec Rawy został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Okazało się, że 33-latek był już wcześniej notowany za rozboje. Wyjaśnił funkcjonariuszom, że wrócił z "majówki", brakowało mu pieniędzy i dlatego postanowił je zdobyć w aptece.

Mężczyzna odpowie za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia, co jest zagrożone karą do 15 lat pozbawienia wolności. W piątek, 7 maja 2021 roku, na wniosek prokuratora sąd aresztował podejrzanego na 2 miesiące.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH