Nielegalna linia produkcji amfetaminy pod Kaliszem

PRAWO

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   02-11-2017, 10:09

Nielegalna linia produkcji amfetaminy pod Kaliszem Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Kaliscy policjanci CBŚP, wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, zlikwidowali linię produkcyjną amfetaminy i komponentów niezbędnych do jej wytwarzania.

Linia produkcyjna znajdowała się w jednej z miejscowości na terenie powiatu kaliskiego. W zlokalizowanym tam garażu wytwarzano komponent BMK, na bazie którego produkowana była amfetamina. Funkcjonariusze odkryli nielegalną produkcję, wchodząc na teren nieruchomości 34-latka w czasie, kiedy ten - w związku z inną sprawą - stawił się na dozór w komisariacie policji w Stawiszynie (pow. kaliski).

- Okazało się, że 34-latek, nieświadomy obecności mundurowych na terenie nieruchomości, stawił się na dozór w komisariacie policji w Stawiszynie. Środek zapobiegawczy zastosowano w związku z wcześniejszym postępowaniem prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Środzie Wlkp. W Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymany usłyszał zarzuty dotyczące produkcji prekursorów, jak również wytwarzania amfetaminy - podały służby prasowe CBŚP.

Z wstępnej opinii biegłego wynika, że z zabezpieczonych na miejscu, niemal 22 litrów BMK, można było wyprodukować około 15 kilogramów amfetaminy. Czarnorynkowa wartość znaleziska szacowana jest na około 150 tys. zł.

Na miejscu zabezpieczono także różnego rodzaju kwasy i wypełniacze, służące do produkcji tej substancji oraz amfetaminy. W garażu znajdował się ponadto sprzęt laboratoryjny tj. podgrzewacze elektryczne i gazowe, wagi, a także maski przeciwpyłowe, menzurki, chłodnice szklane i kadzie. Wszystkie te przedmioty służyły do nielegalnej produkcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH