NIK w inspekcji farmaceutycznej. Co sprawdzają kontrolerzy?

PRAWO

Autor: LJ/ rynekaptek.pl   15-01-2021, 12:01

NIK w inspekcji farmaceutycznej. Co sprawdzają kontrolerzy? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Aktualnie trwa kontrola w Głównym Inspektoracie Farmaceutycznym i Wojewódzkim Inspektoracie Farmaceutycznym w Warszawie - poinformował Paweł Korzeniowski z departamentu zdrowia Najwyższej Izby Kontroli.

Jak dodał, przedmiotem kontroli jest obrót produktami leczniczymi w świetle ich dostępności.

Kontrola ma zakończyć się do 31 stycznia br.

Potem podmioty kontrolowane będą mieć możliwość odniesienia się do wniosków pokontrolnych Izby.

- Na przełomie lutego i marca powinien zakończyć się cały proces kontroli i wnioski pokontrolne będą dostępne - przyznał przedstawiciel NIK podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Polityki Lekowej oraz Parlamentarnego Zespołu ds. Ochrony Praw Konsumentów i Przedsiębiorców (15 stycznia).

Tematem spotkania jest zagadnienie pt "Kto stoi za systemowym zwijaniem rynku aptecznego w Polsce?"

Posiedzenie jest poświęcone aktualnej sytuacji na rynku aptecznym w Polsce, w szczególności działaniom organów Inspekcji Farmaceutycznej.

W trakcie posiedzenia prof. Robert Gwiazdowski, przedstawił wnioski z raportów przygotowanych przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Warsaw Enterprise Institute dotyczących regulacji prawnych na rynku farmaceutycznym, aktualnej struktury rynku aptek w Polsce oraz roli samorządu zawodowego farmaceutów.

Głos zabrali także przedsiębiorcy działający na rynku aptecznym. Na posiedzenie zaproszeni zostali również przedstawiciele m.in. Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców oraz Naczelnej Izby Aptekarskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH