Nowela rozporządzenia: m.in. szybsze objęcie kwarantanną

PRAWO

Autor: RCL/ rynekaptek.pl   03-11-2020, 15:02

Nowela rozporządzenia: m.in. szybsze objęcie kwarantanną Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Do podpisu Prezesa Rady Ministrów skierowano projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

W projekcie dodano możliwość jak najszybszego objęcia kwarantanną osób zamieszkujących z osobą zakażoną we wspólnym gospodarstwie domowym, nawet przed przeprowadzeniem przez organ inspekcji sanitarnej postępowania epidemicznego i umieszczenia o tym informacji w systemie teleinformatycznym. W takim przypadku wynagrodzenie lub inne należne świadczenia przysługują takiej osobie na podstawie oświadczenia przedstawionego pracodawcy lub innemu podmiotowi zobowiązanemu do ich wypłaty.

Zmiana zakłada też odstąpienie od wydawania decyzji o nałożeniu izolacji lub izolacji w warunkach domowych, co pozwoli znacząco odciążyć organy inspekcji sanitarnej, w sytuacji gdy informacja o tej izolacji znalazłaby się w systemie EWP.

Ponadto wprowadza się doprecyzowanie kwestii podawania posiłków w pociągach, ograniczenia liczby osób w niektórych typach samochodów.

Więcej: https://legislacja.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH