
Z opinii Biura Analiz Sejmowych wynika, że obecny kształt ustawy budzi wątpliwości co do zgodności z Konstytucją i prawem UE. Nie pozostaje nic innego jak powrót do pierwotnej wersji projektu - mówi o poselskim projekcie AdA poseł Waldemar Buda.
Poseł Buda zamieścił wpis na temat poselskiego projektu nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne na serwisie Facebook.
"Coraz bliżej uregulowania rynku farmaceutycznego. Komisja deregulacyjna zaopiniowania tym razem pozytywnie projekt. Przy tym zmodyfikowała go jednak i usunęła farmaceutę jako podmiot wyłącznie uprawniony do prowadzenia apteki" - przypomniał poseł.
"Z opinii Biura Analiz Sejmowych wynika jednak, że obecny kształt ustawy budzi wątpliwości co do zgodności z Konstytucją i prawem UE. Nie pozostaje nic innego jak powrót do pierwotnej wersji projektu" - dodał.
23 marca Komisja Nadzwyczajna do spraw deregulacji obradowała ponownie nad poselskim projektem.
Poseł Michał Cieślak (PiS) zgłosił poprawkę by prawo do uzyskania zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej posiadać mogli nie tylko farmaceuci z prawem wykonania zawodu lub spółki w których partnerami i wspólnikami są farmaceuci posiadający prawo zawodu - jak planowano w pierwotnej wersji projektu, ale by miały je także osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, spółki jawne, spółki partnerskie oraz niemające osobowości prawnej spółki prawa handlowego
Posłowie przychylili się do tego wniosku i przyjęli poprawkę, która nie ogranicza prowadzenia aptek tylko przez farmaceutów. Jednocześnie bez zmian pozostały zapisy dotyczące kryteriów demograficzno-geograficznych.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
Newsletter
Rynek Aptek: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Aptek na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych