Od 1 lipca 2021 roku nowe wzory recept papierowych

PRAWO

Autor: webinarNIA   17-06-2021, 09:02

Od 1 lipca 2021 roku nowe wzory recept papierowych NFZ zachęca do wystawiania recept w formie elektronicznej Fot. ShutterStock Data dodania: 20 grudnia 2022

Przypominamy, że od 1 lipca 2021 roku będą obowiązywały nowe wzory recept papierowych. NIA przygotowała na ten temat webinar: rozporządzenie w sprawie recept - koniec okresu przejściowego.

Od 1 lipca br. stracą ważność stare druki recept papierowych. Na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z 23.12.2020 w sprawie recept - od tego dnia będą obowiązywały nowe wzory recept.

Nowe druki recept papierowych

Wojewódzkie oddziały NFZ przypominają wystawiającym recepty o konieczności zaopatrzenia się w nowe druki recept papierowych.

W tym celu należy uzyskać z Narodowego Funduszu Zdrowia zakresy numerów recept, które są zamieszczane na receptach papierowych.

Zakresy numerów recept można uzyskać:

- samodzielnie – generując numery recept w Portalu Personelu

-za pośrednictwem NFZ – przesyłając wniosek o przydzielenie zakresów numerów recept (wówczas numery recept zostaną odesłane pocztą na wskazany we wniosku adres).

NFZ zachęca do wystawiania recept w formie elektronicznej. 

Osoby uprawnione, które nie posiadają dostępu do Portalu Personelu ani uprawnienia do pobierania numerów recept powinny złożyć stosowne wnioski.

- Warto zwrócić uwagę wystawiającym, aby dostosowali się do obowiązujących przepisów. Pacjenci mogą mieć problem z odbiorem leków np. z wizyt domowych - przypominają farmaceuci.

Webinar w sprawie recept

W związku ze zmianą Naczelna Izba Aptekarska zaprasza na webinar, który poprowadzi Marian Witkowski, konsultant farmaceutyczny przy NIA.

Temat webinaru: Rozporządzenie w sprawie recept - koniec okresu przejściowego 1.07.2021.

Spotkanie odbędzie się 1 lipca 2021 roku o godz. 19.00.

Za udział w wydarzeniu będzie można otrzymać 2 punkty edukacyjne.

Warunkiem uzyskania certyfikatu przyznającego 2 punkty edukacyjne jest wypełnienie ankiety końcowej oraz podanie w niej PWZ. Osoby, które nie podadzą PWZ w ankiecie otrzymają certyfikat uczestnictwa, bez punktów edukacyjnych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

DO POBRANIA


comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH