Opinia: zostawić przepis w obecnym brzmieniu

PRAWO

Autor: IGFP/ rynekaptek.pl   19-04-2017, 12:28

Opinia: zostawić przepis w obecnym brzmieniu Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Nowelizacja ustawy o świadczeniach zawiera zmiany w ustawie refundacyjnej dotyczące ustawowego określenia zasad, na podstawie których podejmowana jest decyzja o długości obowiązywania decyzji refundacyjnej. Część organizacji uznaje to za niekorzystną zmianę.

Nowelizacja ustawy o świadczeniach zawiera zmiany w ustawie refundacyjnej dotyczące ustawowego określenia zasad, na podstawie których podejmowana jest decyzja o długości obowiązywania decyzji refundacyjnej.

Mowa o art. 11 ust. 3 ustawy refundacyjnej. Zgodnie z projektowanym przepisem, minister zdrowia wydaje decyzję refundacyjną na czas określony do 5 lat, mając na uwadze m.in. wynik negocjacji z Komisją Ekonomiczną, informację o wszczętych postępowaniach w sprawie dopuszczenia leku do obrotu na terytorium RP lub innych państwach UE czy informację o prowadzonych badaniach klinicznych.

W założeniu ministra zdrowia taka procedura ma uelastycznić określenie okresu obowiązywania decyzji refundacyjnej i ustalenia ceny uwzględniającej czynniki wpływające na tę cenę.

Jednak w opinii Związku Infarma, PZPPF oraz Izby Gospodarczej Farmacja Polska, ta propozycja jest niekorzystna z punktu widzenia pewności i stabilności procesu refundacyjnego i dostępności leków dla pacjentów.

Organizacje w przygotowanym stanowisku proponują pozostawienie art. 11 ust. 3 w obecnym brzmieniu.

Pełna treść stanowiska w załączniku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

DO POBRANIA


comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH