Opolskie: brakuje papieru do drukowania książeczek RUM

PRAWO

Autor: LJ, TVP/rynekaptek.pl   01-12-2010, 09:15

Opolskie: brakuje papieru do drukowania książeczek RUM Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W terenowych punktach Rejestru Usług Medycznych na Opolszczyźnie wkrótce zabraknie papieru potrzebnego do wydrukowania nowych książeczek.

Od 1 września obowiązują ujednolicone, identyczne w całym kraju, druki recept, zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie recept lekarskich z 17 maja 2007 roku.

Obok stosowania tradycyjnych białych recept lekarskich, ministerstwo zdrowia dopuszcza możliwość funkcjonowania kuponów, dołączanych do książeczek RUM, o ile mają numerację i wzór zgodny z rozporządzeniem.

Książeczki RUM używane są w województwach: śląskim, lubuskim, opolskim i pomorskim.


Jak podaje TVP Opole, dostęp do nowych książeczek w województwie opolskim może być utrudniony, gdyż  w wielu punktach Rejestru Usług Medycznych skończył się papier na którym są drukowane. Jedna książeczka składa się z 20 kuponów, a jedna paczka papieru wystarczy dla 100 pacjentów.

Wiadomo już, że papieru zabraknie m.in. w oddziałach RUM w Opolu i Prudniku. Nowych książeczek nie drukuje się już w Krapkowicach. Opolski Oddział Wojewódzki NFZ wyjaśnia, że na dodatkowe ryzy papieru nie ma pieniędzy.

W województwie opolskim 92-93 proc. recept wypisywanych jest na kuponach.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH