Opolskie: recepty starego typu będą honorowane

PRAWO

Autor: DM/rynekaptek.pl   31-08-2010, 15:20

Opolskie: recepty starego typu będą honorowane Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

NFZ uspokaja aptekarzy i Opolską Okręgową Izbą Aptekarską zapewniając, że recepty wypisane na blankietach starego typu będą honorowane.

Jeszcze w czerwcu Oddział Wojewódzki NFZ w Opolu informował, że od września recepty wypisane na starych, nienumerowanych blankietach nie będą refundowane. Jednak Fundusz wycofał się z tej decyzji, zgodnie z sugestią Ministerstwa Zdrowia oraz ze względu na zagrożenie dla pacjentów, jakie mogłaby wywołać taka zmiana.

– Jeszcze dzisiaj większosć, bo około 92 proc. recept, jest wypisawana przez lekarzy na starych blakietach – przyznaje Roman Kolek, z-ca dyrektora ds. medycznych opolskiego NFZ. – Uczuliliśmy aptekarzy, żeby nie odsyłali pajcentów ze starymi receptami.

Oznacza to, że przechodzenie ze starych na nowe druki recept będzie się odbywało stopniowo. Opolski NFZ będzie przekonywał lekarzy, żeby wypisywali recepty na nowych blankietach, takich, jakie funkcjonują obecnie w całej Polsce.

– Organizowaliśmy już wcześniej spotkania ze środowiskiem lekarskim i cześć lekarzy zapowiedziała, że będą wypisywali recepty na nowych numerowanych drukach – informuje dyrektor Kolek.

Andrzej Prygiel, prezes Opolskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej, jest usatysfakcjonowany ustaleniami, które udało się uzyskać na spotkaniu z NFZ i wyjaśnia: – Dla nas to oznacza, że apteki realizują wszystkie recepty na dotychczasowych warunkach.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH