Organy rejestracyjne zaczynają dostrzegać problem

PRAWO

Autor: SIA/rynekaptek.pl   25-10-2017, 09:01

Organy rejestracyjne zaczynają dostrzegać problem Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Śląska Izba Aptekarska publikuje nieprawomocne wezwanie skierowane do przedsiębiorcy przez Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie nazwy apteki zarejestrowanej w CEIDG, która zawierała slogan "centrum tanich leków".

Slogany reklamowe "tanie leki","tania apteka", "najtańsza w mieście" itp., które zgodnie ze stanowiskiem samorządu aptekarskiego, potwierdzonego ostatnimi wyrokami WSA i NSA, naruszają absolutny zakaz reklamy aptek wynikający z art. 94a prawa farmaceutycznego - czytamy na stronie SIA.

W 2015 r. owoczesny Minister Rozwoju wszczął postępowanie ws. wykreślenia przedsiębiorcy z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) w związku z przekazaną informacją o nieprawidłowościach w danych we wpisie CEIDG w rubryce firma przedsiębiorcy, gdzie w nazwie pojawił się slogan „centrum tanich leków”.

W 2017 roku Minister Rozwoju nieostateczną decyzją odmówił wykreślenia przedsiębiorcy z rejestru.
Na wniosek jednej z izb aptekarskich, ministerstwo zobowiązało się do ponownego rozpatrzenia sprawy.

Ministerstwo Rozwoju po ponownej analizie wskazało, iż wyjaśnienia przedsiębiorcy są konieczne do dokładnego zbadania sprawy. Ewentualna zmiana zapisu w zakresie określeń zawartych w firmie przedsiębiorcy, będzie miała wpływ na treść decyzji ostatecznej.

"Nie wiemy, jakie będzie dalsze stanowisko ministra w tej sprawie, jednak jest to pierwszy sygnał, że organy rejestracyjne zaczynają dostrzegać obowiązujące zakazy reklamy wynikające z przepisów prawa farmaceutycznego" - wskazuje radca prawny SIA.

Izba informuje także, że każdy przedsiębiorca może napisać do Ministra Rozwoju i Finansów, jeżeli sprawa dotyczy osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą lub Sądu Rejestrowego, jeżeli sprawa dotyczy spółki i wnosić o zbadanie zgodności nazwy apteki z prawem, wskazując obowiązujący art. 94a prawa farmaceutycznego.

Więcej: http://katowice.oia.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH