Ostrzeszów: 35-latka zmarła w szpitalu. Wcześniej dwukrotnie odsyłano ją bez badań

PRAWO

Autor: tvn24.pl, polsatnews.pl/rynekaptek.pl   31-08-2020, 13:34

Ostrzeszów: 35-latka zmarła w szpitalu. Wcześniej dwukrotnie odsyłano ją bez badań Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie bada sprawę śmierci 35-letniej kobiety, którą szpital dwukrotnie odesłał do domu bez badań. Zalecił tylko wykupienie leków przeciwbólowych. Kobieta skarżyła się na ostry ból pleców. W końcu trafiła na odział intensywnej terapii, jednak na pomoc było już za późno.

Rodzina kobiety o śmierci poinformowała prokuraturę w Ostrzeszowie (Wielkopolskie). Z informacji zamieszczonych na portalach społecznościowych przez siostrę zmarłej wynika, że do szpitala w Ostrzeszowie kobiety przyjeżdżały dwukrotnie i za każdym razem 35-latka otrzymywała receptę z lekami przeciwbólowymi bez badania jej. Za trzecim razem wezwano pogotowie do domu, zabrano ją na oddział intensywnej opieki medycznej, gdzie zmarła.

Sprawę wyjaśniają również szpital i starostwo.

- Zleciłem prezesowi szpitala zbadanie sprawy i skontrolowanie, co się działo w związku z tą osobą – poinformował Lech Janicki, starosta powiatu ostrzeszowskiego, któremu podlega szpital.

W szpitalu prowadzone jest postępowanie wewnętrzne.

Więcej: tvn24.pl, polsatnews.pl

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH