Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany zajmie się projektem dot. depenalizacji

PRAWO

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   16-11-2020, 09:23

Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany zajmie się projektem dot. depenalizacji Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany jeszcze w listopadzie zajmie się projektem dotyczącym depenalizacji niewielkich ilości marihuany na własny użytek, a także marihuaną leczniczą i konopiami siewnymi - powiedziała PAP przewodnicząca zespołu Beata Maciejewska (Lewica).

Maciejewska przekazała PAP, że zespół zbierze się 23 listopada, a 16 listopada przekaże tę informację członkom zespołu, w którego skład oprócz posłów Lewicy wchodzą także przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej oraz Konfederacji.

- Spotkamy się, aby porozmawiać o trzech projektach ustaw dotyczących zarówno marihuany leczniczej, konopi siewnych, a także marihuany stosowanej przez dorosłych do celów rekreacyjnych - powiedziała posłanka.

Jak dodała podczas spotkania położy na stole projekt ustawy dekryminalizacji niewielkich ilości marihuany na własny użytek. - Co to są niewielkie ilości? To jest kwestią do dyskusji. Zwróciłam się do Biura Analiz Sejmowych z prośbą o pokazanie, jak wyglądają te ilości na własny użytek w poszczególnych krajach Unii Europejskiej - podkreśliła Maciejewska.

Dodała, że BAS spytała także o kwestię marihuany leczniczej w innych krajach, aby zespół mógł mieć te dane przed podjęciem prac.

Jak zaznaczyła, to, że zespół zajmie się projektami, w tym dotyczącym depenalizacji, nie oznacza, że już będzie go składał w Sejmie.

Na najbliższym posiedzeniu zespołu posłowie także pochylą nad ogólnopolską akcją "Uwolnić Mariana". - Ma ona na celu pokazanie w jak trudnej sytuacji są dzisiaj pacjenci, którzy korzystają z marihuany leczniczej, która często jest niedostępna i bardzo droga - powiedziała Maciejewska.

Grzegorz Bruszewski, PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH