Poseł pyta: za co w Funduszu nagrody i premie?

PRAWO

Autor: JJ, Gazeta Wyborcza/rynekaptek.pl   18-01-2011, 13:15

Za co i w jakiej wysokości premie oraz nagrody otrzymali dyrektorzy oddziałów wojewódzkich NFZ w ostatnich trzech latach - zapytał poseł Sławomir Kopyciński (SLD) w interpelacji skierowanej do minister zdrowia.

– We wszystkich województwach brakuje środków finansowych na świadczenia. Pacjenci z roku na rok czekają w dłuższych kolejkach. Szpitalom nie są wypłacane należności za nadwykonania, jeszcze za 2009 rok. Jak to możliwe, że przy tej całej biedzie, znajdują się pieniądze na nagrody dla dyrektorów? Te wypłaca się za dobrą pracę, a przecież efektów dobrej pracy Funduszu nie widać żadnych ­– stwierdza w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl poseł Kopyciński.

Zdaniem posła kwestia wynagradzania kierownictwa Narodowego Funduszu Zdrowia i dyrektorów poszczególnych oddziałów wojewódzkich powinna podlegać szczególnie wnikliwej kontroli społecznej.

Jak poinformowała Gazeta Wyborcza, resort zdrowia zarzucił prezesowi NFZ, że nagradzał podległych sobie dyrektorów bez stosowania odpowiednich kryteriów. W ubiegłym roku każdy z nich dostał po 12 tys. zł.

W rozmowie z dziennikiem rzecznik centrali Funduszu, Andrzej Troszyński, nie potwierdził jednak wysokości nagród i stwierdził, że prezes NFZ ma prawo przyznawać nagrody zgodnie z układem zbiorowym, a dyrektorzy po prostu dobrze pracowali: sumiennie, rzetelnie i twórczo.

Odpowiedzi resortu zdrowia na postawione przez posła pytania można się spodziewać w połowie lutego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH