Poznań: lekarze wygrali ze znachorem. Ten się odwołał od wyroku

PRAWO

Autor: Głos Wielkopolski/ rynekaptek.pl   03-02-2021, 11:34

Poznań: lekarze wygrali ze znachorem. Ten się odwołał od wyroku Poznański sąd uznał, że te słowa są zniesławiające i znieważające. Pod koniec 2020 roku wydał wyrok nakazowy wobec Jerzego Z., zasądzając wobec niego karę ograniczenia wolności w postaci prac społecznych Fot. ShutterStock Data dodania: 19 grudnia 2022

Wielkopolska Izba Lekarska złożyła zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnieniu przestępstwa przez znachora Jerzego Z. Niedawno zapadł wyrok nakazowy w tej sprawie - 30 godzin miesięcznie prac społecznych. Nie jest prawomocny i jest od niego odwołanie.

W 2018 roku znachor zamieścił na swoim profilu na Facebooku wpis komentujący zgon 14. miesięcznej dziewczynki z powodu zakażenia pneumokokami. Jak ustalono w toku śledztwa, rodzice mieli być antyszczepionkowcami i dziewczynka nie była w ogóle szczepiona.

"Najchętniej odrąbałbym im te durne lekarskie łby zawierające bezużyteczną substancję, jaką są ich g*wniane, bezlitosne "lekarskie" mózgi z licencją na zabijanie" - napisał wówczas Z., wskazując lekarzy jako winnych śmierci dziecka.

Po jakimś czasie post został usunięty, jednak będąc w osiadaniu screenu, Wielkopolska Izba Lekarska złożyła zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnieniu przestępstwa - poinformował "Głos Wielkopolski".

Poznański sąd uznał, że te słowa są zniesławiające i znieważające. Pod koniec 2020 roku wydał wyrok nakazowy wobec Jerzego Z., zasądzając wobec niego karę ograniczenia wolności w postaci prac społecznych (30 godzin miesięcznie przez pół roku) oraz nakazał przeprosić lekarzy za swój wpis.

Jerzy Z. złożył sprzeciw od wyroku. Pierwsza rozprawa została zaplanowana na koniec lutego.

Więcej: https://gloswielkopolski.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH