Poznań: napadł na co najmniej 8 aptek w mieście

PRAWO

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   04-12-2020, 13:33

Poznań: napadł na co najmniej 8 aptek w mieście Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Poznańscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napady na apteki. Miał niszczyć mienie, kraść leki i grozić niebezpiecznymi przedmiotami pracownikom aptek. Grozi mu do 15 lat więzienia.

47-letniego mężczyznę podejrzanego o napady na apteki zatrzymali policjanci z Poznania. Mężczyzna miał niszczyć mienie, kraść leki i grozić niebezpiecznymi przedmiotami pracownikom aptek. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Do zatrzymania doszło w połowie listopada, po tym, jak mężczyzna napadł na dwie apteki i grożąc pracownikom nożem, wymusił wydanie leków. Groził też śmiercią przypadkowemu świadkowi, który chciał go zatrzymać.

Zaalarmowani wydarzeniami policjanci pojechali we wskazane miejsca. 47-latek schował się przed policjantami w jednej z bram.

- Gdy mundurowi wraz z psem tropiącym sprawdzali budynek, napastnik wszedł na drugie piętro, gdzie wdrapał się na zewnętrzny parapet. Negocjacje trwały ponad dwie godziny. Desperat ściągnięty z parapetu przez policjantów został obezwładniony – podaje Dominika Pupkowska-Bral z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

W toku śledztwa okazało się, że to nie były jedyne rozboje i kradzieże na koncie 47-latka. Tego samego dnia napastnik, po wybiciu szyb w drzwiach apteki w centrum Poznania, wszedł do środka i ukradł kilka opakowań różnych leków. Wcześniej, w innej aptece, grożąc farmaceutce rozbitą butelką, przywłaszczył leki.

Łącznie mężczyzna podejrzany jest o popełnienie ośmiu czynów, które dotyczą rozbojów z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, kradzieży rozbójniczych, zniszczenia mienia, kradzieży z włamaniem oraz kierowania gróźb karalnych. Grozi mu za to nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy Poznań Grunwald i Jeżyce w Poznaniu, na wniosek Prokuratury Rejonowej Poznań-Grunwald, zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH