Poznań: policjanci zatrzymali fałszerza recept

PRAWO

Autor: poznan.policja.gov.pl/ rynekaptek.pl   25-01-2021, 14:03

Poznań: policjanci zatrzymali fałszerza recept Okazało się, że podejrzany oferował w sieci do sprzedaży recepty na różne środki farmaceutyczne, tam szukał potencjalnych nabywców, a następnie tym sposobem wysyłał klientom sfingowane recepty (fot. archiwum)

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali mężczyznę, który miał przy sobie prawie 50 gramów środków odurzających. W mieszkaniu znaleziono pieczątki z danymi lekarzy, którymi mógł posłużyć się do wykonywania sfałszowanych recept.

Policjanci zajmujący się przestępstwami gospodarczymi z poznańskiej komendy 15 grudnia ub.r. w rejonie Grunwaldu zatrzymali mężczyznę, który miał przy sobie prawie 50 gramów amfetaminy. 50-latek został ujęty w trakcie nadawania przesyłek przy paczkomacie, a w jego aucie policjanci znaleźli karton pieczątek z danymi lekarzy różnych specjalizacji.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 50-latek już wcześniej był wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu oraz mieniu. Okazało się, że podejrzany oferował w sieci do sprzedaży recepty na różne środki farmaceutyczne, tam szukał potencjalnych nabywców, a następnie tym sposobem wysyłał klientom sfingowane recepty.

Wobec zatrzymanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzut za posiadanie środków odurzających co zgodnie z ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii zagrożone jest karą 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci nadal zbierają dowody w sprawie fałszowania recept  i zaznaczają, że sprawa ma charakter rozwojowy.

Więcej: http://www.poznan.policja.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH