Prace nad ustawą o super inspekcji nabierają tempa

PRAWO

Autor: blog.dzp.pl/ rynekaptek.pl   22-05-2017, 11:22

Prace nad ustawą o super inspekcji nabierają tempa Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Procedowanie nad projektem ustawy o Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa nabiera tempa. Powołany został pełnomocnik rządu ds. organizacji struktur administracji publicznej właściwych w zakresie bezpieczeństwa żywności.

Osobą odpowiedzialną za utworzenie Super inspekcji będzie były wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas, w dniu 13 kwietnia br. został powołany na stanowisko pełnomocnika rządu ds. organizacji struktur administracji publicznej właściwych w zakresie bezpieczeństwa żywności, któremu w imieniu premier Beaty Szydło akt powołania wręczył Minister Rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

Prace nad projektem ustawy o Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa znajdują się obecnie na etapie rządowym – 18 kwietnia br. projekt wpłynął do Komisji Prawniczej - przypominają prawnicy kancelarii DZP.

Podstawowym założeniem projektowanej ustawy jest stworzenie nowego jednolitego zintegrowanego systemu kontroli bezpieczeństwa i jakości żywności na wszystkich etapach produkcji. Celem projektowanej ustawy jest połączenie wszystkich procesów kontrolnych i monitorujących w całym łańcuchu żywnościowym, tj. „od pola do stołu” oraz powołanie Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności, jako części administracji niezespolonej, podległej Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

System ten obejmie w jednej jednostce organizacyjnej całokształt zagadnień związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem żywności. Mimo, iż ustawa znajduje się na etapie prac w komisjach, już budzi nie małe poruszenie.

Więcej: https://blog.dzp.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH