Prezes NRA: nie wezmę udziału w debacie w BCC, bo to jest lobbing

PRAWO

Autor: NIA/rynekaptek.pl   04-10-2013, 11:35

Prezes NRA: nie wezmę udziału w debacie w BCC, bo to jest lobbing Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Grzegorz Kucharewicz nie weźmie udziału w debacie, która 7 października ma się odbyć w siedzibie Business Centre Club. Spotkanie to - w opinii Naczelnej Izby Aptekarskiej - jest częścią akcji lobbingowej organizacji reprezentujących środowiska biznesowe, które kwestionują zakaz reklamy aptek i ich działalności.

W liście do Agnieszki Janczewskiej-Radwan z Gospodarczego Gabinetu Cieni BCC prezes NRA obszernie uzasadnia swoje stanowisko w sprawie wspomnianej debaty - poinformował w piątek (4 października) Eugeniusz Jarosik z Biura Prasowego Naczelnej Izby Aptekarskiej.

"W programie debaty zabrakło tak ważnych tematów, jak radykalne ograniczenie obrotu pozaaptecznego lekami i suplementami diety, uszczelnienie przepisów antykoncentracyjnych czy przywrócenie zasady - apteka dla aptekarza lub spółki aptekarskiej" - czytamy na stronie internetowej NIA.

Przypomniano też, że samorząd aptekarski konsekwentnie domaga się, aby przy wydawaniu zezwoleń na prowadzenie apteki uwzględniane były, tak jak w innych krajach członkowskich Unii Europejskiej, kryteria demograficzne i geograficzne.

Wyrażono nadzieję, że Business Centre Club poprze te ważne postulaty Naczelnej Izby Aptekarskiej akceptowane przez zdecydowaną większość członków samorządu aptekarskiego.

Więcej: nia.org.pl

Czyt. także: Farmaceuci mówią "nie" zniesieniu zakazu reklamy aptek

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH