Prezes NRA z apelem do Izb w sprawie dystrybucji bezpośredniej

PRAWO

Autor: NIA/rynekaptek.pl   21-04-2011, 11:45

Prezes NRA z apelem do Izb w sprawie dystrybucji bezpośredniej

W związku z Programem DTP (ang. direct to pharmacy) skierowanym do aptek, a realizowanym przez hurtownię farmaceutyczną GSK Services Sp. z o.o. we współpracy z GSK Commercial Sp z o.o., uprzejmie proszę o przekazanie szczegółowych informacji dotyczących sposobu, w jaki program ten jest realizowany na obszarze Państwa izby - apeluje prezes NRA, Grzegorz Kucharewicz.

“Przede wszystkim proszę o przekazanie informacji o dostępności programu dla aptek oraz o jego wpływie na dostępność do produktów leczniczych GSK dla aptek i pacjentów“ - kontynuuje szef NRA.

Jak informuje, niniejsze wystąpienie uzasadnione jest zgłaszanymi przez aptekarzy do NIA zapytaniami w kontekście Regulaminu ww. programu.

Według Regulaminu „Programu DTP", zamieszczonego na stronie internetowej organizatorów programu (www.gsk.com.pl), obowiązują w nim m. in. następujące zasady:

1) "ilość aptek uczestniczących w programie jest ograniczona",

2) "od chwili rejestracji w programie, Apteka może dokonywać zakupu produktów leczniczych zgodnie z załączonym Regulaminem",

3) "minimalne zamówienie musi przekraczać kwotę 1000 pln netto (...)",

4) "Zamówienia można składać raz w tygodniu, w przypadku złożenia kolejnego zamówienia w danym tygodniu GSK zastrzega sobie prawo jego realizacji z opóźnieniem wynoszącym do 7 dni".

5) "GSK zastrzega sobie prawo odmowy rejestracji Apteki w Programie DTP, jeśli w wyniku przeprowadzonej oceny ryzyka okaże się, że jej sytuacja finansowa zdaniem GSK jest wątpliwa".

Więcej: http://www.nia.org.pl/nia.php?i=aktualnosci_more&id=1549
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH