Produkowali mefedron, są już w rękach policji

PRAWO

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   04-08-2017, 11:04

Produkowali mefedron, są już w rękach policji Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej prowadzi śledztwo dotyczące wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych. Zatrzymanych zostało trzech mężczyzn.

Postępowanie to zostało wszczęte po tym, jak policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, ustalili miejsce, w którym mogą być produkowane narkotyki. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że nielegalne laboratorium znajduje się na terenie Ostrowi Mazowieckiej.

Osoby związane z tym procederem mogły wprowadzać środki odurzające i substancje psychotropowe na rynek na terenie województwa mazowieckiego.

Podczas działań prowadzonych wspólnie z Samodzielnym Pododdziałem Antyterrorystycznym Policji w Warszawie funkcjonariusze zlikwidowali działającą linię technologiczną. Laboratorium, w którym trwała produkcja mefedronu, znajdowało się w budynku gospodarczym na jednej z posesji w Ostrowi Mazowieckiej.

Zatrzymanych zostało trzech mężczyzn.  Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej postawiła im zarzuty dotyczące wytwarzanie znacznej ilości substancji psychotropowych w postaci mefedronu. Przestępstwo to zagrożone jest karą co najmniej 3 lat pozbawienia wolności.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH