Projekt: 6 grudnia też będzie niedzielą handlową?

PRAWO

Autor: RCL/ rynekaptek.pl   26-11-2020, 13:45

Projekt: 6 grudnia też będzie niedzielą handlową? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W grudniu 2020 r. są przewidziane dwie niedziele handlowe, przypadające w dniu 13 i 20 grudnia 2020 roku. By zmniejszyć liczbę klientów robiących zakupy w niedziele, rząd chce wprowadzić dodatkową niedzielę handlową 6 grudnia 2020 roku.

Do Sejmu został skierowany projekt nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.

Jednym z jego punktów jest wprowadzenie zmian do ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni.

- W grudniu 2020 r. są przewidziane dwie niedziele handlowe, przypadające w dniu 13 i 20 grudnia 2020 r. Okres przedświąteczny, zwłaszcza przed Świętami Bożego Narodzenia, jest okresem, w którym liczba klientów dokonujących zakupów jest znaczna. Aby rozłożyć ten proces w czasie, a tym samym zmniejszyć liczbę klientów robiących zakupy w tym samym czasie, zasadne jest wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej w dniu 6 grudnia 2020 r. - uzasadnia ustawodawca.

- Z jednej strony umożliwi to zachowanie ograniczeń sanitarnych w związku z trwającą epidemią, a z drugiej strony będzie miało pozytywny wpływ na przedsiębiorców, przyczyniając się do poprawy ich sytuacji finansowej - dodano.

Więcej: https://legislacja.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH