PZPK ogłasza sukces: będą korzystne zmiany w noweli o kosmetykach

PRAWO

Autor: wiadomoscikosmetyczne.pl/rynekaptek.pl   17-05-2017, 15:29

PZPK ogłasza sukces: będą korzystne zmiany w noweli o kosmetykach Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

To wielki sukces związku i jego członków. Tłumaczenie całości dokumentacji na język polski generowałoby ogromne koszty po stronie przedsiębiorców – tłumaczy Blanka Chmurzyńska-Brown, dyrektor generalna Polskiego Związku Kosmetycznego.

Jak informują władze Polskiego Związek Przemysłu Kosmetycznego, który na spotkaniu w Głównym Inspektoracie Sanitarnym (15 maja) reprezentował branżę kosmetyczną, zakończyła się ona sukcesem – większość postulatów organizacji została uwzględniona - czytamy na portalu wiadomoscikosmetyczne.pl.

GIS zgodził się na zapis w projekcie ustawy o produktach kosmetycznych, iż w języku polskim musi być udostępniana część B raportu bezpieczeństwa produktu kosmetycznego. Oznacza to, że dane źródłowe wykorzystywane do oceny bezpieczeństwa (dane toksykologiczne, specyfikacje surowców) oraz wyniki badań mogą być udostępniane w języku angielskim. 

Obniżona została także część kar za nieprzestrzeganie przepisów rozporządzenia.

Kara za brak notyfikacji produktu w systemie CPNP została obniżona do 35 tys. zł (z pierwotnie proponowanych 100 tys. zł). Z kolei kara za brak pobierania próbek zgodnie z art. 12 rozporządzenia została zmniejszona do 10 tys. zł (z 50 tys. zł), natomiast kara za brak lub niezgodność oznakowania produktu kosmetycznego do 75 tys. zł (z proponowanych 100 tys. zł).

Więcej: http://www.wiadomoscikosmetyczne.pl/

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH