Rozporządzenie w sprawie recept: wszyscy czekają na spotkanie

PRAWO

Autor: PP/rynekaptek.pl   16-11-2009, 13:10

Rozporządzenie w sprawie recept: wszyscy czekają na spotkanie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Aptekarze i pacjenci czekają na tzw. konferencję uzgodnieniową, która pozwoli na wypracowanie ostatecznej wersji projektu rozporządzenia w sprawie recept lekarskich.

Jednak - jak informuje Dziennik Gazeta Prawna - nie wiadomo kiedy do spotkania dojdzie, bo resort zawiesił pracę nad projektem.

Wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Marek Jędrzejczak w rozmowie z portalem rynekaptek.pl ostrożnie podchodzi do kolejnych komentarzy, które pojawiają się w związku z rozporządzeniem dotyczącym recept.

– Każdy z podmiotów oczekuje konferencji uzgodnieniowej. Pojawiło się sporo opinii, wiele środowisk wypowiedziało się już w tej kwestii. Tak naprawdę konferencja zakończy etap dyskusji w sprawie tych przepisów i wówczas będziemy mogli odnieść się do ostatecznych ustaleń - powiedział Marek Jędrzejczak, który nie chce komentować doniesień w poniedziałkowych (16 listopada) mediach.

Chodzi m.in. o publikację w Dzienniku Gazecie Prawnej, w której czytamy m.in. o tym, że Ministerstwo Zdrowia w ogóle zawiesiło prace nad projektem rozporządzenia regulującego m.in. sposób wypisywania recept.

– Chcieliśmy przygotować projekt, który doprecyzuje obowiązujące przepisy. Ale nie jesteśmy zobowiązani do jego wydania – mówił na łamach gazety Marek Twardowski, wiceminister zdrowia odpowiedzialny w resorcie za politykę lekową.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH