Rozporządzenie ws. kwalifikacji farmaceutów do wykonywania szczepień

PRAWO

Autor: RCL/ rynekaptek.pl   15-02-2021, 15:07

Rozporządzenie ws. kwalifikacji farmaceutów do wykonywania szczepień Minister zdrowia skierował do publikacji projekt rozporządzenia w sprawie kwalifikacji osób przeprowadzających szczepienia ochronne przeciwko COVID-19 Fot. ShutterStock Data dodania: 19 grudnia 2022

Jest rozporządzenie ministra zdrowia, które umożliwia wykonywanie szczepień ochronnych przeciwko COVID-19 przez farmaceutów po ukończeniu szkolenia. Za zatwierdzenie programu kursu praktycznego odpowiada Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

Minister zdrowia skierował do publikacji projekt rozporządzenia w sprawie kwalifikacji osób przeprowadzających szczepienia ochronne przeciwko COVID-19.

Rozporządzenie przewiduje możliwość wykonywania szczepień ochronnych przeciwko COVID-19 przez farmaceutów po ukończeniu szkolenia składającego się z części teoretycznej i praktycznej, w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego lub w uczelni prowadzącej kształcenie na kierunku lekarskim lub pielęgniarskim.

Za zatwierdzenie programu kursu praktycznego odpowiada Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

"Wprowadzenie możliwości szczepienia przeciwko COVID-19 przez farmaceutów spowoduje zwiększenie możliwości przeprowadzenia szczepień z zachowaniem zasad bezpieczeństwa pacjenta" - czytamy w uzasadnieniu.

Programy kształcenia nie przewidują nabycia umiejętności w zakresie wykonywania innych szczepień ochronnych.

Jak wcześniej informowaliśmy, kursy będą dla farmaceutów bezpłatne. Zgodnie z informacjami z Naczelnej Izby Aptekarskiej, chęć udziału w kursach wyraziło ponad 5 tys. farmaceutów.

Więcej: https://legislacja.rcl.gov.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH