Rząd o prezydenckim projekcie ws. solariów

PRAWO

Autor: MZ/ rynekaptek.pl   28-07-2017, 09:05

Rząd o prezydenckim projekcie ws. solariów Projekt prezydencki nie uwzględnia wyłączenia ograniczeń korzystania z solariów w przypadku wskazań medycznych, w których ekspozycja na promieniowanie UV może mieć zastosowanie terapeutyczne

Resort zdrowia publikuje stanowisko rządu wobec prezydenckiego projektu dotyczącego ograniczenia możliwości korzystania z solariów przez osoby niepełnoletnie.

Jak przyznaje rząd, projekt jest uzasadniony, bowiem ma na celu ochronę społeczeństwa przed szkodliwym działaniem sztucznego promieniowania ultrafioletowego (UV) emitowanego przez solarium.

Jednak projekt prezydencki nie uwzględnia wyłączenia ograniczeń korzystania z solariów w przypadku wskazań medycznych, w których ekspozycja na promieniowanie UV może mieć zastosowanie terapeutyczne.

Ponadto zauważono, że obecnie działalność związana z udostępnianiem solariów nie wymaga uzyskania zezwolenia i nie prowadzi się rejestrów podmiotów prowadzących usług w tym zakresie, zatem też ich kontrola jest ograniczona.

Dla możliwości prowadzenia sprawnej kontroli podmiotów przez Państwową Inspekcję Sanitarną potrzebne są zmiany w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH