Rząd planuje wznowienie działalności uzdrowiskowej. Od kiedy?

PRAWO

Autor: RCL/ rynekaptek.pl   11-02-2021, 10:03

Rząd planuje wznowienie działalności uzdrowiskowej. Od kiedy? Od 11 marca 2021 r. planuje się wznowienie działalności uzdrowiskowej Fot. ShutterStock Data dodania: 19 grudnia 2022

Przedłużenie większości wprowadzonych wcześniej ograniczeń do 28 lutego 2021 r. przewiduje projekt nowelizacji rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Ponadto przewiduje się m.in. umożliwienie prowadzenia przez przedsiębiorców działalności związanej z projekcją filmów lub nagrań wideo w kinach lub w pozostałych miejscach oraz działalności klubów filmowych, a także m.in. teatrów, przy zachowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego.

Zniesione mają zostać również ograniczenia dotyczące funkcjonowania placówek wsparcia dziennego.

Przewiduje się umożliwienie prowadzenia usług hotelarskich, a także kasyn pod warunkiem, że w kasynie będzie mogło znajdować się nie więcej niż 1 osoba na 15 m2 powierzchni dostępnej dla klientów, przy zachowaniu odległości co najmniej 1,5 m, z wyłączeniem obsługi.

Otwarte zostaną stoki narciarskie i obiekty sportowe na otwartym powietrzu.

Planuje się również od 11 marca 2021 r. wznowienie działalności uzdrowiskowej.

Dodaje się również przepis, zgodnie z którym Minister Zdrowia będzie informował o terminie szczepienia poszczególnych grup osób. Ponadto proponuje się uzupełnienie kolejności szczepień przeciwko COVID-19 o urzędowych lekarzy weterynarii oraz osoby zatrudnione w Inspekcji Weterynaryjnej, zaangażowane w kontrolę występowania zakażenia SARS-CoV-2 u norek i zwalczanie ognisk tej choroby.

Więcej: https://legislacja.rcl.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH