Rząd planuje wznowienie działalności uzdrowiskowej. Od kiedy?

PRAWO

Autor: RCL/ rynekaptek.pl   11-02-2021, 10:03

Rząd planuje wznowienie działalności uzdrowiskowej. Od kiedy? Od 11 marca 2021 r. planuje się wznowienie działalności uzdrowiskowej (fot. Pixabay)

Przedłużenie większości wprowadzonych wcześniej ograniczeń do 28 lutego 2021 r. przewiduje projekt nowelizacji rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Ponadto przewiduje się m.in. umożliwienie prowadzenia przez przedsiębiorców działalności związanej z projekcją filmów lub nagrań wideo w kinach lub w pozostałych miejscach oraz działalności klubów filmowych, a także m.in. teatrów, przy zachowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego.

Zniesione mają zostać również ograniczenia dotyczące funkcjonowania placówek wsparcia dziennego.

Przewiduje się umożliwienie prowadzenia usług hotelarskich, a także kasyn pod warunkiem, że w kasynie będzie mogło znajdować się nie więcej niż 1 osoba na 15 m2 powierzchni dostępnej dla klientów, przy zachowaniu odległości co najmniej 1,5 m, z wyłączeniem obsługi.

Otwarte zostaną stoki narciarskie i obiekty sportowe na otwartym powietrzu.

Planuje się również od 11 marca 2021 r. wznowienie działalności uzdrowiskowej.

Dodaje się również przepis, zgodnie z którym Minister Zdrowia będzie informował o terminie szczepienia poszczególnych grup osób. Ponadto proponuje się uzupełnienie kolejności szczepień przeciwko COVID-19 o urzędowych lekarzy weterynarii oraz osoby zatrudnione w Inspekcji Weterynaryjnej, zaangażowane w kontrolę występowania zakażenia SARS-CoV-2 u norek i zwalczanie ognisk tej choroby.

Więcej: https://legislacja.rcl.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH