Rzecznik MŚP negatywnie ocenia niektóre przepisy UoZF

PRAWO

Autor: sejm/ rynekaptek.pl   12-10-2020, 09:49

Rzecznik MŚP negatywnie ocenia niektóre przepisy UoZF Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Te poprawki wpisane do projektu ustawy o zawodzie farmaceuty mogą generować liczne konflikty między przedsiębiorcami a personelem zatrudnionym w prowadzonych przez nich placówkach - informuje Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców skierował do Marszałek Sejmu RP swoje uwagi dotyczące projektu ustawy o zawodzie farmaceuty.

Zwraca uwagę na przyjęte rozwiązania, które jego zdaniem należy ocenić negatywnie z punktu widzenia zasad opracowania projektów aktów normatywnych z zakresu prawa gospodarczego.

Chodzi przede wszystkim o art. 120 prawa farmaceutycznego, który umożliwia unieruchomienie apteki na 3 miesiące, jeżeli podmiot prowadzący placówkę uniemożliwia realizację zadań przez kierownika apteki.

"Przedmiotowe zmiany poszerzają zakres stosowania środków, które ze swej istoty polegają na najdalej idącym ograniczeniu w stosunku do przedsiębiorcy (...) zdają się także stać w sprzeczności z zasadą domniemania uczciwości przedsiębiorcy" - pisze Rzecznik.

Przyznaje, że do jego biura docierają sygnały od organizacji reprezentujących przedsiębiorców, wskazujące na możliwość generowania przez opiniowane poprawki licznych konfliktów między przedsiębiorcami a personelem zatrudnionym w prowadzonych przez nich placówkach.

Całość pisma: http://orka.sejm.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH